להוציא ספר לאור

0
43
להוציא ספר לאור
קרדיט:סער הוצאות לאור

אין מי שכותב למגירה כל מיני שירים או סיפורים ולא חולם להוציא ספר לאור, כזה ששמו יתנוסס עליו, יככב על המדפים בחנויות הספרים ויהפוך למוקד השראה. בישראל הנושא של ספרות יפה נחשב למתקדם מאד ועל המדפים בחנויות אפשר למצוא גם ספרים פרי עטם של סופרים או אנשי רוח מוכרים ומפורסמים וגם כאלה שנכתבו על ידי יוצרים אנונימיים או כאלה שעושים את הצעדים הראשוניים שלהם בעולם הכתיבה והספרות. הוצאה לאור אינה תהליך פשוט ולא כל ספר אכן יעבור את התהליך הזה ויגיע אל המדפים ולכן היוצרים צריכים לנסות את מזלם ולפנות אל הוצאות ספרים בעצמם.

מה צריך לעשות בשביל להוציא ספר לאור?

חשוב לדעת שהוצאה של ספר לאור היא תהליך לא פשוט שיש בו כמה וכמה שלבים והוא מערב אנשי מקצוע. נציגים של הוצאה לאור ייפגשו עם היוצר המדובר, יעיינו בטקסטים שהוא כתב ועל פי הידע המקצועי שלהם והניסיון הרב שלהם בתחום יוכלו לייעץ לו האם מדובר בספר שמתאים להוצאה לאור. התהליך של להוציא ספר לאור יכלול את חתימת החוזה בין ההוצאה לאור לבין היוצר, עריכה והגהה של הכתוב, עיצוב של הכריכה וקבלת לא מעט החלטות בנוגע למראה של הספר ובסופו של דבר הדפסה והפצה שלו לחנויות. יכול לקחת לא מעט זמן מהרגע שהתהליך יתחיל ועד שאפשר יהיה לראות את הספר בחנות.

חשיבות הבחירה בהוצאה לאור

בישראל יש כמה הוצאות לאור וחשוב מאד לשים לב אל מי מהן פונים. חשובה מאד המקצועיות וחשוב עוד יותר הניסיון בתחום, כדאי לשאול אודות ותק בתחום, מוניטין מעולים ויוצרים שממליצים על הוצאה זו או אחרת מהניסיון האישי שלהם, להוציא ספר לאור צריך להתבצע לאחר פגישה או שתיים עם נציגי ההוצאה ושהייה נוחה ונעימה במחיצתם כאנשי שיח וכמובן קבלת כל המידע הדרוש אודות התהליך עצמו.

סער הוצאה לאור היא מה שדרוש לכם כיוצרים או אנשי רוח. עם ותק וניסיון של מעל 40 שנה בתחום בישראל ועם הכרה בין לאומית בזירות מקצועיות נחשבות.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן