מכון גמילה מהתמכרויות וטיפול בהפרעות אכילה

0
276
credit: pixabay

בניגוד לדעה הרווחת, התמכרות איננה עניין של בחירה, ומדובר במצב רפואי הדורש סיוע מקצועי. על אף שהתנהגות האדם המכור עשויה לעתים להרתיע ולפגוע בנו, חשוב שנזכור כי מדובר באדם הנמצא ברגעי השפל בחייו ועלינו לסייע לו לקבל את העזרה לה הוא זקוק. מכון גמילה הוא מוסד המוקדש לטיפול במחלת ההתמכרות. ישנם סוגים רבים של מרכזי גמילה מסמים המציעים סביבות שונות, רמות ליווי ושיטות טיפול מיוחדות, כמו רוח בכפר המציע טיפול מקיף בהתמכרויות, משלב הגמילה הפיזית ועד לטיפול הנפשי בשורש ההרגלים שגרמו להן. ככל שהמענה המקצועי שניתן לקבל הוא מגוון ומאפשר התאמה אישית טובה יותר, כך יכול האדם המכור לעבור את התהליך המאתגר והמורכב באופן מיטיב יותר.

לשם מה נדרש מעבר אל מכון גמילה במהלך התהליך?

רבים שואלים את עצמם, למה שלא פשוט אלך לטיפול ואמשיך לגור בבית? מדוע נדרש לי אשפוז במתקן חיצוני? עם זאת, נתוני המחקר מצביעים על מציאות שונה בתכלית. הסביבה השגרתית שלנו משחקת תפקיד משמעותי בדפוסי ההתנהגות שסיגלנו לעצמנו. הסביבה הסטרילית שמציע מכון גמילה מאפשרת לאדם לפתוח דף חדש ולאמץ התנהגויות מתוקנות במרחב בטוח ומאפשר. היתרון העיקרי של פניה אל מרכז גמילה לתהליך הטיפולי בהתמכרות הוא שהוא מאפשר לנו להיעטף לחלוטין בתהליך ההחלמה שלנו. כל צעד ושעל בדרך יהווה חלק מתוכנית הטיפול הייעודית שלנו, ועל ידי שילוב של טיפול קבוצתי ופרטני, טיפול באמנות ובתנועה וליווי של מכורים נקיים שעברו את התהליך בעבר, נלמד כיצד להחליף את המקום שתפסו הסמים בחיינו בהתנהגויות חדשות ובריאות יותר.

כיצד מתבצע תהליך הגמילה?

תוכנית הטיפול משתנה באופן ניכר על פי מושא ההתמכרות, חומרתה ודפוסיו האינדיבידואליים של האדם המכור. אנו ב"רוח בכפר", מרכז גמילה המתמחה בטיפול בהתמכרויות כמו התמכרות לאלכוהול,  מקדישים מחשבה מעמיקה ומשאבים נרחבים כדי להעניק למטופלינו תוכנית המותאמת במדויק לצורכיהם ושתאפשר להם להסתייע ולהיתמך באופן אופטימלי. על אף שימי הגמילה הראשונים עשויים להיות קשים, רבים ממטופלינו מגלים עם הזמן את החופש, האושר הפנימי והסיפוק שבחיים הנקיים ולומדים כיצד לחיות ללא שיבה אל דפוסים הרסניים. החלטת שהגיע הזמן לשינוי? אנו מוקירים את המוכנות והאומץ שלך ומזמינים אותך לפנות אלינו עוד היום כדי לתכנן את צעדיך הראשונים בתהליך הגמילה.

 

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן